Charakterystyka Hamleta.

Zdarzyło mi się spotkać w życiu wiele interesujących postaci, żadna jednak nie zaintrygowała mnie tak bardzo jak postać Hamleta – tytułowego bohatera książki Williama Szekspira. Był on synem zmarłego króla Dani Hamleta i królowej Gertrudy. To człowiek wykształcony i oczytany, który darzył zaufaniem jedynie swoich najbliższych przyjaciół: Horacego i Markelusa.

Młody królewicz duński był pobudliwym z natury indywidualistą często skłonnym do melancholii. Ukazuje się on nam jako rozczarowany, wypełniony goryczą idealista, który za wszelką cenę pragnie pomścić swego zmarłego ojca starego Hamleta. Został on, bowiem zamordowany przez swego brata Klaudiusza. Dla młodego księcia był to ogromny cios, lecz jeszcze większy ból sprawiła mu matka, która wyszła za mąż za mordercę swego męża. Hamlet pogrążony w melancholii i wydany na pastwę rozmyślaniom o nicości tego świata zamyka się w sobie rezygnując, z jakichkolwiek uciech. Bohater zaczyna zastanawiać się nad sensem tego, co robi. Nie jest pewien czy ma ustąpić w dążeniu do zemsty czy dalej walczyć o władze, nie jest już pewien niczego, nawet swego dalszego życia na tym świecie. Uważam, iż to niezdecydowanie i ciągłe rozterki zachodzące w jego duszy sprawiły iż nie dokonał zemsty jaką obiecał zmarłemu ojcu.

Moim zdaniem Hamlet jest zagubioną i osamotnioną osobą której ciężko było się pogodzić z wszelakim złem panującym na tym świecie. Pragnął on choć trochę go zmienić, ulepszyć, jednak pomimo dużych chęci nie udało mi się niestety tego osiągnąć.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Hamleta.

Charakterystyka Hamleta.

Hamlet jest synem króla Danii, Hamleta, i królowej Gertrudy. Ma 30 lat. Jest człowiekiem o nieskazitelnych zaletach dworzanina i "towarzysza broni" Horacego.

Uchodzi on za synonim postawy niezd...

Język polski

Charakterystyka Hamleta.

?Być albo nie być? ? oto jest pytanie?, któż nie słyszał, chociaż raz, tych słów wypowiadanych z ust młodzieńca trzymającego czaszkę, któż nigdy nie zadał go sam sobie, spływając łzami, bądź ciesząc kolejnym porankiem, wreszcie...

Język polski

Charakterystyka Hamleta.

Głównym bhaterem lektury pt: "hamlet" jest Hamlet, syn króla Danii. Postanowiłam go opisać.
Hamlet ma około trzydziestu lat, lecz sprawia wrażenie młodszego. jego matką jest królowa Gertruda, a ojcem jest król Hamlet. Hamle...

Język polski

Hamlet - charakterystyka.

Hamlet - młody duński królewicz, którego wiek jest ściśle określony na 30 lat, powraca do rodzinnego domu, zakończywszy studia w Wittenberdze. Wkrótce ukazuje mu się duch zmarłego śmiercią tragiczną ojca, który wyjawia, że został za...

Język polski

Ofelia z "Hamleta" - charakterystyka.

Szekspir stworzył jeszcze jedną bohaterkę którą chciałabym omówić. Jest nią młodziutka bohaterka „Hamleta”.

Piękna Ofelia, córka kanclerza królewskiego, Poloniusza, odznaczała się rzadką wrażliwością i bardzo delikatn...