Proszę odpowiedcie mi na te rzeczy. 1.Co to jest legenda,baśń i jakie ma cechy. 2.Kim jest adresat wiersza. 3.Rodzaj odmiana rzeczowników. 4.Przymiotnik i jego forma. 5.Co to jest przysłówek.

Proszę odpowiedcie mi na te rzeczy. 1.Co to jest legenda,baśń i jakie ma cechy. 2.Kim jest adresat wiersza. 3.Rodzaj odmiana rzeczowników. 4.Przymiotnik i jego forma. 5.Co to jest przysłówek.
Odpowiedź

1.Legenda- opowieść albo zbiór opowieści o postaci czy postaciach historycznych (lub też uważanych za historyczne). Legendy opowiadają o mędrcach, świętych, władcach, politykach, wojownikach lub innych popularnych bohaterach. Baśń - (często mylona z bajką, krótkim wierszowanym utworem) – jeden z fantastycznych gatunków epickich, zazwyczaj niewielkich rozmiarów, odwołujący się zwykle do folkloru. 2.Adresat to osoba, do której kierowany jest wiersz. 3.Rzeczowniki występują w jednym z trzech rodzajów: męskim, żeńskim lub nijakim, np. (ten) mały chłopiec, (ta) mała dziewczynka, (to) małe dziecko.  Mianownik (kto? co?) chłopiec, chłopcy; dom, domy Dopełniacz (kogo? czego?) chłopca, chłopców; domu, domów Celownik (komu? czemu?) chłopcu, chłopcom; domowi, domom Biernik (kogo? co?) chłopca, chłopców; dom, domy Narzędnik (kim? czym?) chłopcem, chłopcami; domem, domami Miejscownik (o kim? o czym?) chłopcu, chłopcach; domu, domach Wołacz np. chłopcze! Zosiu! Ojczyzno! [Wołacz (o!)] 4.Przymiotnik – część mowy określająca cechy istot żywych, rzeczy, zjawisk, pojęć i stanów. Formy: Przymiotniki jakościowe, relacyjne, dzierżawcze, nieodmienne. 5.Przysłówek jest nieodmienną częścią mowy. Odpowiada na pytania jak? gdzie? kiedy? W zdaniu przysłówek łączy się z czasownikiem i jest jego określeniem, np. walczyć (jak?) odważnie, stać (gdzie?) blisko, skończyć (kiedy?) jutro. Wiele przysłówków można utworzyć od przymiotników, np. uważny – uważnie, ładny – ładnie, mądry – mądrze, grzeczny – grzecznie.. Wyróżniamy stopień równy, wyższy i najwyższy. np: ładnie -ładniej-najładniej lub  krzywo-bardziej krzywo-najbardziej krzywo lub głeboko-glebiej- najglebiej.

1.Legenda- opowieść albo zbiór opowieści o postaciach historycznych, jest pisana prozą Baśń- jest pisana prozą, (często myli się ją z bajką). W szczególności dominują w niej elementy i postacie fantastyczne, główną cechą jest nie określony czas i miejsce zdarzeń. 2. Osoba do, której piszemy list. 3.Są trzy rodzaje: męski, żeński i nijaki,odmienia się przez rodzaj, liczbę, przypadki (jeśli o to ci chodziło bo nie wyjaśniłeś za bardzo pytania). 4. ? 5. Przysłówek to część mowy odpowiadająca na pytania: Jak? Gdzie? Kiedy? Np, Jak? (głośno, cicho, zgrabnie) itd.

Dodaj swoją odpowiedź