Miłość jak narkotyk, bez którego nie można żyć - na podstawie znanych Ci bohaterów.

Miłość jak narkotyk,
Na początku odczuwasz
euforię,
Poddajesz się całkiem
nowemu uczuciu.
A następnego dnia chcesz
więcej !

Większość z nas doznała miłości. Miłość może być różna: rodziców do dziecka, partnerów oraz przyjacielska.
W książce Małgorzaty Musierowicz "Opium w rosole" przedstawiono różne typy miłości. Główna bohaterka Aurelia Jedwabińska poszukiwała miłości w innych domach, ponieważ jej dom był zimny oraz nie zapewniał jej bezpieczeństwa. Matka Aurelii Ewa pracowała całymi dniami, jej ojciec również. Nie poświęcali jej czasu, traktowali ją rzeczowo. Dopiero gdy dziewczynka uciekła, zrozumieli swoje błędy. Nie dawali jej tego ciepła, które było w innych domach. Nie jedli razem posiłków, nie rozmawiali, traktowali się jak obcy sobie ludzie. Dzięki rozmowie z panią Borejkową zrozumieli, co to znaczy mieć rodzinę i ją kochać. Czasem zwykłe przytulenie znaczy więcej niż potok słów.
Drugim przykładem tego, iż miłość jest jak narkotyk są małżeństwa, które są ze sobą całe życie i nadal się kochają. Tak jak para aktorów z serialu "M jak miłość" Barbara i Lucjan Mostowiakowie. Są zgodnym małżeństwem, pomimo tego, iż czas płynie zachowują się jak para nastolatków. Nie widzą poza sobą świata.
Kolejnym przykładem są zwykli nastolatkowie. Choć pierwsza miłość jest bardzo nietrwała, to przez jakiś czas oni nie widzą poza sobą świata. Chcą być ze sobą do końca świata, nie mogą się na niczym skupić. Gdy są od siebie daleko, cały czas myślą o sobie. Przykładem takiej pary jest Troy i Gabriela z filmu "High School Musical". Gdy się w sobie zakochali, widzieli wszystko przez różowe okulary. Każdy problem, niepowodzenie przetrwali dzięki wierze w siebie. Każdą chwilę spędzali razem, byli nierozłączni. Działali na siebie jak narkotyk, przy sobie tracili poczucie rzeczywistości i uciekali w swój świat.
Miłość jest jak narkotyk i uzależnia, dlatego tak wiele osób zabija się przez nią lub ma myśli samobójcze. To jest silniejsze od nich. Myślą, że na ich miłości kończy się świat, że już nikogo nie pokochają. Takie myśli mają najczęściej nastolatkowie. Szukają pomocy u dorosłych, lecz ci nie zawsze ich rozumieją. Bardzo często na różnych blogach internetowych piszą o swoich uczuciach i szukają zrozumienia u rówieśników. Nieodwzajemniona miłość jest też częstym tematem wierszy oraz tekstów piosenek, co znaczy, że niektórzy przelewają uczucia na papier.
Wiele osób popełnia samobójstwo, ponieważ nie zaznają miłość i w domu, bez której nie da się żyć. Miłość i ciepło rodzinne wpływają na kształtowanie się naszej osobowości. Jeżeli w domu panowała miła, rodzinna atmosfera człowiek, który z niego wyjdzie też będzie dobrze wychowany oraz będzie umiał kochać. Natomiast gdy dom jest zimny, ponury bądź rodzina jest patologiczna to wychowanek jest wtedy przestraszony i boi się kochać innych. Choć są wyjątki.
Miłość jest jak narkotyk, bez którego nie można żyć. Czasem daje szczęście a czasem potrafi zabić. Moim zdaniem świat bez miłości byłby zły, nikt nie czułby się bezpiecznie. Dziękuję Bogu za rodzinę, która mnie kocha i zawsze ze mną jest.

Dodaj swoją odpowiedź