Metoda ryby to gotowa pomoc. Czyli państwo rozwinięte wysyła np pieniądze, pomoc humanitarną, jedzenie dla państw biednych.  Metoda wędki to pomoc np przy budowie szkoły. Szkoła daje edukacje, jeżeli ma sie wiedzę na jakiś temat, typu rolnictwo to dobrze wykorzystana daje pożywienie. Inne pastwa nauczają, żeby sami mogli poradzić sobie z głodem.  Oceniając, metoda wędki jak dla mnie jest bardziej pracochłonna, ale opłacalna dla państw udzielającyh pomocy. Gdy państwo będzie już w stanie funkcjonować same należy odłoczyć "rybę", żeby została sama "wędka"

Geografia

Wyjaśnij na czym polega metoda ryby i wędki w kwestii pomocy w uporaniu się krajów z problemami głodu. Oceń skuteczność każdej z nich....