Ograniczenia i ostrzeżenia dotyczące: -Korzystanie ze stron internetowych. -Korzystania z banków internetowych, zakupów on-line.

Problem ten dotyczy rozmaitych aktywności, których podejmowanie w Internecie jest atrakcyjne i sprawia, że młodzi ludzie poświęcają mu coraz więcej czasu. Spędzanie w ten sposób wielu godzin dziennie zaburza ich rozwój, zwłaszcza w aspekcie kontaktów społecznych. Może prowadzić także do uzależnienia od tego medium. O problemie uzależnienia od Internetu mówiło się do niedawna przede wszystkim w odniesieniu do osób dorosłych.Tymczasem praktyka szkół oraz organizacji pracujących z dziećmi i zajmujących się bezpieczeństwem dzieci w Internecie pokazuje, że problem ten coraz częściej dotyczy również dzieci. Wiąże się to z coraz większą dostępnością mediów elektronicznych dla najmłodszych, powszechnością dostępu do sieci oraz coraz atrakcyjniejszą ofertą Internetu. Zjawisko uzależnienia od sieci wydaje się być związane przede wszystkim z grami sieciowymi,które w ostatnim czasie cieszą się wśród dzieci i młodzieży olbrzymią popularnością. Skala zagrożenia Co prawda nie ma w Polsce badań wskazujących wprost na skalę problemu uzależnień od Internetu, ale dane dotyczące sposobów korzystania przez dzieci z tego medium wskazują duży potencjał tego problemu. W Polsce z Internetu korzysta 89% dzieci.Dzieci spędzają w sieci coraz więcej czasu. Od 2006 do 2007 r. średni czas poświęcany miesięcznie na korzystanie z Internetu wzrósł z 15 godzin 56 minut do 24 godzin 27 minut.Niemal co drugie dziecko (45%) korzysta z Internetu codziennie lub prawie codziennie.70% internautów w wieku 7–14 lat korzysta z możliwości grania online.Wzrastający poziom zagrożeń i skala niebezpiecznych sytuacji doświadczanych przez dzieci to tendencja niepokojąca. Mam nadzieje że pomogłam , kilka zdań wzięłam niestety z innej strony , a kilka dodałam. Mam nadzieje że się nie gniewasz c: