Dam Naj! Napisz streszczenie ewangelii z dnia 20 marca 2016 roku (niedziela)

Jezus zasiadł wraz z Apostołami do stołu i powiedział , że bardzo chciał z nimi spożyć wieczerzę nim dozna męki. Wziął kielich pomodlił sie i podał go uczniom. Potem wziął chleb rozdzielił go p podał Apostołom.Podając chleb i wino Jezus powiedział , że to Jego krew i ciało które zostanie wylane i wydane. Bo jeden z nich Go wyda i jemu bedzie biada. Jezus zapewnił Apostołom , że przygotuje im miejsce w domu Ojca. Powiedział do Piotra , że ten wyprze się Go nim kogut trzy razy zapieje. Po wieczerzy Jezus wraz z Apostołami udał się na modlitwe do Ogrodu na Górę Oliwną. Tam kazał uczniom czuwać i modlić się. Tam Jezus padł na kolana i modlił sie do Boga Ojca. Prosił o łaskę i odsunięcie kielicha. Ukazał Mu się Anioł, aby Go umocnić. Gdy po modlitwie wrócił do uczni zastał ich śpiących. Wtedy do Jezusa podszedł Judasz i wydał go pocałunkiem. Armia rzuciła się aby pojmać Chrystua, a jeden z uczni mieczem odcioł ucho jednemu ze słuc arcykapłana. Jezus dotknął ucha i uleczył je. Po pojmaniu zaprowadzili Jezusa do domu arcykapłana. Piotr szedł daleko za Jezusem. Został trzy razy rozpoznany jako uczeń Zbawiciela, ale za każdym razem wypierał się. Wtedy kur zapiał, a piotr zapłakał. W tym czasie rzołnieże którzy pilnowali Jezusa wyśmiewali się z niego , bili Go i szydzili. Piłat chciał wypuścic Jezusa, ale lud wybrał Barabasza. Jezus został osądzony i skazany na ukrzyzowanie. Po drodze spotkano szymona , który pomógł niesc krzyz Jezusowi. Kiedy dotarli do miejsca zwanego Czaszką ukrzyzowali Jezusa i dwóch złoczyńców. Przed smiercią Jezus wypowiedział słowa"Ojcze, w Twoje ręce składam swojego ducha" i po tych słowach skonał. Józef z Arymatei poprosił Piłata o wydanie ciała Jezusa. Zdjął je z krzyża owinął putnem i złożył w grobie wykutym w skale.