czy takie zdjecia moga być???

1) Omega = 5*4 = 20 A = {(6,6), (6,8), (8,6), (8,8)} P(A) = 4/20 = 1/5 Zdarzenie przeciwne to zbiór zdarzeń omegi które sa niezgodne z warunkami A. 2) Tutaj lipa bo musisz wypisać samodzielnie wszystkie A. Jest ich za dużo żebym pisał. W a) wyjdzie ich 20. W b) wyjdzie ich 21. W c) będzie 27 natomiast w d będzie ich tylko 15. Odpowiedź: D. 3) Liczysz przekątną d = a pierwiastek z dwóch d = 6 pierwiastek z dwóch. teraz pitagorasem liczysz wysokość bryły. 12 kwadrat = 6 pierwiastek z dwoch kwadrat + h kwadrat wychodzi Ci h = pierwiastek z 72 = 6 pierwiastki z 2 V = 1/3 a kwadrat * h V = 72 pierwiastek z dwóch. Do oblicza PPc potrzebujesz wysokosci sciany. znowu pitagoras. Krawędz bryly + polowa krawedzi podstawy. Potem liczysz pole powierzchni sciany bocznej mnożysz przez 3 i dodajesz pole powierzchni podstawy. dasz rade. :)