napisz przynajmniej na 1 str a4 o ekologii. Dawajcie swoje pomysły. Xero z netu = ban .

Każdego dnia ludzie wyrzucają ogromne ilości śmieci.Wiele z tego co ląduje na wysypiskach,można po przerobieniu ponownie wykorzystać.Oszczędziło by się w ten sposób energię,oraz środowisko i świat zwierząt.Bezwzględny sposób obchodzenia się z przyrodą szkodzi też atmosferze "efekt szklarniowy"i "dziura ozonowa" to problemy które trudno dzis lekceważyć.Ekologia to my i nasze środowisko o które nie dbamy,a przecież to nasz dom. Naturalne łąki to tereny,które od początku wiosny do końca lata,są zielone,usiane kwiatami i pełne latających i brzęczących owadów.Ostatnio stają się niestety coraz rzadszym zjawiskiem.Przemysłowe metody gospodarowania przemieniły te łąki w pola lub monotonne tereny zielone.Wiele gatunków roślin łąkowych i zwierząt,które tu żyły,znalazło się na skraju wyginięcia.Nowoczesne rolnictwo-jednorodne uprawy na dużych obszarach i używanie środków chemicznych-wpływa negatywnie na życie zwierząt.Ekologiczne rolnictwo zapewnia zwierzętom zupełnie inne warunki.Na terenach rolniczych zwalcza się szkodniki za pomocą chemicznych środków ochrony roślin,a wydajność podnosi się używając sztucznych nawozów.Pierwotna fauna i flora tych obszarów w większości znikła.Dzikie rośliny i zwierzęta mogą być sojusznikami rolników,jeśli tylko stworzy się im odpowiednie warunki. W pobliżu miast i wsi niestety zbyt często spotyka się najróżniejsze wysypiska.Odpady są często wyrzucane w niekontrolowany sposób i stają się niebezpieczne dla zwierząt..Stosy śmieci,których pozbywamy się każdego,dnia stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla ptaków,ssaków i gadów.Wiele odpadów rozkłada się przez dziesiątkilat,dlatego nasza ekologia jest zagrożona powinno byc coraz więcej akcji zmierzającej do usunięcia śmieci i ich recykling.dzięki nim można ocalić zwierzęta i ich i nasze środowisko. Może o to chodzi??