Opisz spotkanie Jezusa zmartwychwstałego z Tomaszem na podstawie Ewangelii Św. Jana

J 20, 24-29 Tomasz  był nieobecny gdy  zmartwychwstały Pan Jezus ukazał się uczniom.Gdy uczniowie przekazali mu tę nowinę Tomasz nie chciał uwierzyć. Powiedział uwierzy gdy zobaczy i dotknie ran. Jezus znowu ukazał się uczniom w wieczerniku a Tomasz był zaskoczony  gdy usłyszał skierowane słowa Jezusa do niego. Jezus powiedział mu aby śmiało dotknął ran i nie był niedowiarkiem a ma uwierzyć w to  co widzi.. Po tych słowach Tomasz od razu uwierzył i powiedział „Pan mój i Bóg mój!”.Jezus dodał jeszcze ,że błogosławieni są ci co nie widzieli a uwierzyli.