Proszę o rozwiązanie zadania .Dam Naj (: Zadanie w załączniku (: Zad C

Proszę o rozwiązanie zadania .Dam Naj (: Zadanie w załączniku (: Zad C
Odpowiedź

musisz ułożyć proporcję 0,6kg   ⇒ 3,30zł 1,5kg   ⇒  x x · 0,6 = 3,30 · 1,5 0,6x = 4,95 x= 8,25zł  :)

0,6 - 3,30 zł = 3,3 1,5 kg - x x= 1,5•3,3:0,6=8,25 x= 8,25 zł Odp. 1,5 kg grejpfrutów kosztuje 8,25 zł. Pozdrawiam ;)

Dodaj swoją odpowiedź