6 niedziela wielkiego postu streszczenie fragmentu czytanej ewangelii karty pracy

VI-niedziela wielkiego postu     streszczenie  ….          Jezus spożywał z uczniami Paschę, Podając kielich powiedział Ten kielich to Nowe Przymierze . Podając chleb powiedział , To jest Ciało moje, to czyńcie na moją pamiątkę lecz biada temu co zdradził .  Szymonie, 3 razy zaprzesz  się zanim zapieje kogut.Jezus modlił się na górze tak gorliwie ,że aż pot był jak gęsty krople krwi.Został zdradzony przez Judasza i pojmany.Piłat i Herod Go przesłuchiwali, jednak wyrok wydał Piłat.Jezus obiecał dobremu łotrowi że wspomni o nim w królestwie. .  „Około szóstej do dziewiątej  mrok ogarnął ziemię.Jezus konając  zawołał„Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego”. Tłumy ludzi biły się w pierś. Józef członek wysokiej rady uwierzył,udał się do Piłata po ciało Jezusa i pochował w nowym grobowcu.   Przesłanie: Mamy pamiętać o śmierci Pana Jezusa gdyż  zawarł z ludzmi nowe przymierze oddając swe życie jako Baranek Boży by Wybawić ludzi od grzechu.