Wypisz kilka zwrotów związanych z pechowymi sytuacjami w naszym życiu,np. dostanie jedynki w szkole,złamanie nogi, zgubienie czegoś coś w tym stylu, wszystko po niemiecku. Daję najlepszą odpowiedź ;) Z góry dziękuję :)

In der Schule eine Eins/Sechs bekommen (zaleznie od systemu ocen, w niektorych 1 jest najgorsz - Polska, w niektorych 6 - Niemcy sich das Bein brechen den Bus/Zug verpassen die Brieftasche verlieren sich verbrennen sich beim Rasieren schneiden den Schlüssel im Schloss (ab)brechen die Geheimnummer für die Bankkarte vergessen auf Bananenschale ausrutschen einen Autounfall verursachen eine Treppe herunterfallen