Proszę o pomoc nie było mnie w szkole przez tydzień i nie rozumiem tego :)))

hm jak ci to wytlumaczyc w 85 zliczasz poszczególne atomy aby lewa strona równała się prawej np.po prawej stronie masz 2 atomy glinu bo 2*1 to 2 czyli po lewej stronie musisz mieć także 2 czyli pod al po lewej wpisujesz 2 potem porównujesz tak inne atomy w 86 musisz po prostu zrobić równania powstawania tych substancji czyli jak mamy Pb -------> PbO czyli musisz dodać tlen a tlen w stanie wolnym jest w postaci cząsteczki dwuatomowej O₂ czyli wychodzi Pb+O₂----> PbO po lewej mamy dwa atomy tlenu a po prawej tylko jeden więc musimy uzgodnić Pb+O₂----> 2PbO teraz mamy tleny po obu stronach takie same ale nie zgadzają sie za to Pb . Po prawej maamy 2 pb a po lewej tylko jedno więc dodajemy 2. 2Pb+O₂----> 2PbO i teraz wszystko sie zgadza.