Napisz list do Małego Księcia z zaproszeniem do ponownego odwiedzenia Ziemi. Udowodnij, że warto poznawać ludzi.

Włocławek, 11 października 2013 r.
Drogi Księciu!


Piszę ten list do Ciebie, ponieważ dawno Cię nie widziałem. Nie wiem nawet czy jeszcze mieszkasz na asteroidzie B-612 i czy mnie pamiętasz. Celem tej wiadomości jest przede wszystkim prośba, abyś ponownie odwiedził planetę Ziemię.

Byłoby nam bardzo miło gdybyś zabrał ze sobą rożę i baranka. Mam nadzieję, że Twój kwiatek nie został pokrzywdzony przez zwierzaczka. Jeżeli jednak tak się stało, jest to moja wina. Zapomniałem dorysować rzemyka do kagańca. To wszystko z pośpiechu...

Dla Twojego pupila Ziemia to raj :) Miałby tutaj jedzenia pod dostatkiem oraz zapoznałby kolegów i koleżanki. Kto wie, może zostałby nawet tatusiem :P Zresztą róży także byłoby dobrze na tak dużej planecie. Gwarantuję, że zapoznałaby tutaj wiele innych kwiatków.

Na pewno takiej osobie jaką jesteś Ty odwiedzenie nas byłoby na rękę. Może chciałbyś tu nawet zamieszkać na stałe. Miałbyś tutaj wiele znajomości. Na sto procent nie byłoby ci nudno. Wiem, że Ziemia jest jest dla Ciebie miejscem idealnym. Wątpię, czy udołaby Ci się zwiedzenie całej tej planety. Chciałbyć mieć więcej kolorowych przyjaciół? Nie ma problemu :D Uprawiałbyś tutaj ogródek pełen marchewek, ogórków, pomidorów i różnych warzyw oraz róż, tulipanów
i innych, równie pięknie barwnych kwiatów. Hodowanie bydła także nie sprawiłoby nam trudności. Wystarczy tylko chcieć :P

Teraz opowiem Ci troszkę o ludziach. Powinieneś wiedzieć z kim będziesz mieć do czynienia. Wcześniej byłeś już na Ziemi i nie spotkałeś wielu osób, więc trudno Ci trafnie ocenić mieszkańców tej planety. Jest wiele osób o podłym i złym charakterze, jednak jest to mała część populacji. Ta grupa to narkomani, mordercy, drobni przestępcy i złodzieje. Uwierz mi, nie chciałbyś takich opryszków znać. Zazwyczaj powodem takiego zachowania jest brak wychowania ze strony rodziców lub problemy rodzinne w młodości, które odbijają się na ich psychice. Każdego człowieka trzeba rozpracować, tak jak nowy telefon. Musisz poznać jego zalety i wady, można powiedzieć, że trzeba go oswoić, podobnie jak lisa. Jednak wtedy powinieneś być konsekwentny wobec swoich czynów. Inni ludzie też mają uczucia, które mogą ich łączyć. Podstawowymi z nich to przyjaźń
i miłość. W wyniku nich powstają nowe, na przykład żal, smutek i cierpienie. Są to efekty głębokiej i długiej znajomości. Niestety, nawet po wielu chwilach razem spędzonych znajdzie się fałszywy przyjaciel, który wbije Ci nóż w plecy i za nimi Cię obgaduje. Jednak nie możesz się poddać
i zamknąć w sobie, lecz szukać kolejnych znajomości, które mogą przydać Ci się w życiu. Wyobraź sobie, że każdy człowiek to inny charakter, identycznie jak ludzie na sąsiednich do Twojej asteroidach. Jeden jest samolubny, drugi zaś głupi, natomiast trzeci może być takim Latarnikiem, który jest miły i stara się jak najlepiej wywiązać ze swoich obowiązków, jest rzetelny. Warto więc podróżować i poznawać innych. Przyjaźń to coś cudownego i bezcennego. Przyleć, to sam się przekonasz :D

Wiem, że interesujesz się także dziwnymi zjawiskami. Pozwól, że zauroczę Cię porami roku i opowiem Ci o nich. Jesienią wszystko wokół staje się brązowe, żółte i czerwone. Niedźwiedzie powoli szykują się do snu zimowego, a liście spadają z drzew odsłaniając gałązki. Zimą natomiast gałęzie te zostają przykryte śniegiem, a z dachów zwisają sople lodu, które są niebezpieczne. Wiosną natomiast wszystko budzi się do życia, świat staje się barwny. Latem, podczas upałów marzymy tylko o zimnej kąpieli w jeziorze pełnym ryb, która nas orzeźwi i zrelaksuje. Po lecie cały cykl się powtarza. Na Ziemi można także zaobserwować takie zjawiska jak odbi..., a zresztą co ja Ci będę pisać. Sam musisz to zobaczyć :)

Czekam na Ciebie we Włocławku, nie na Saharze :P
Do zobaczenia,
Adam
PS: Pozdrów swoją różę i baranka.

Dodaj swoją odpowiedź