Zosia kupiła 75dag gruszek po 5.60 za kg i 1,3kg jabłek po 5zł za kg.ile kg ważyły zakupione owoce,ile zosia zapłaciła za zakupy.

Zosia kupiła 75dag gruszek po 5.60 za kg i 1,3kg jabłek po 5zł za kg.ile kg ważyły zakupione owoce,ile zosia zapłaciła za zakupy.
Odpowiedź

75 dag = 0,75 kg 0,75 * 5,60 = 4,20 (zł) 1,3 * 5 = 6,50 (zł) 4,20 + 6,50 = 10,70 (zł) Odp. Zosia zapłaciła za zakupy 10 zł 70 gr.

Ile ważyły zakupione owoce ? 75 dag + 1,3 kg = 0,75 kg + 1,3 kg = 2,05 kg Odp. Zakupione owoce ważyły  2,05 kg. Ile Zosia zapłaciła za zakupy ? 75 dag * 5,6 zł/kg  + 1,3kg  * 5 zł/kg = (kg się skrócą) = 0,75 kg * 5,6 zł/kg + 6,5 zł = = 4,2 zł + 6,5 zł = = 10,7 zł Odp. Za zakupy Zosia zapłaciła 10,7 zł (10 zł 70 gr).

Dodaj swoją odpowiedź