jacek kupił 4 zeszyty po a zł blok rysunkowy za b zł 2 długopisy po c zł i 5 ołówków po d zł ile zapłacił ?

jacek kupił 4 zeszyty po a zł blok rysunkowy za b zł 2 długopisy po c zł i 5 ołówków po d zł ile zapłacił ?
Odpowiedź

4a + b + 2c + 5d  Tak samo jak w normalnym dodawaniu tylko dodajesz literki zamiast ceny

Można to napisać równaniem 4a+b+2c+5d Nie da się obliczyć ile zapłacił

Dodaj swoją odpowiedź