Wyjaśnij, dlaczego twórczość moniuszki ma narodowy charakter. Proszę jak najszybciej :) Najlepsza odpowiedź dostanie NAJ (w sumie jak zawsze XD)

Stanisław Moniuszko uważany jest za twórcę opery narodowej. jego jednym  z najbardziej znanych utworów  jest "Halka", która w 1858 r. podbiła serca Polaków. Opera "Hrabina" rowniez zachwyciła rodaków. Opery Moniuszki charakteryzowaly sie rodzimymi melodiami, rytmami polskich tańców i stylizacją folkloru polskiego. oprócz oper Moniuszko wsławił sie twórczością znanych każdemu polakowi pieśni.sa to pieśni o tematyce idyllicznej, religijnej, historycznej, obyczajowej, patriotycznej. całą swoja twórczośc Moniuszko poświęcił by dodawać wiary i optymizmu zniewolonym rodakom.

Twórczość Moniuszki ma narodowy charakter, ponieważ wykorzystywał w swojej twórczości charakterystyczne cechy kultury narodowej, ukryte w historii, literaturze i folklorze. Swoimi utworami krzepił rodaków, głosić hasła narodowe i bronił wolności człowieka. Moniuszko popularyzował muzykę ojczystą, podkreślał odrębność polskiej muzyki oraz jej piękno. W swojej operze pt. "Straszny dwór" zawarł przesłanie patriotyczne.  Przedstawił w niej tradycje i obyczaje różnych stanów społecznych oraz dodał rodakom otuchy w tragicznych momentach naszej historii.