joasia kupiła 220gram sera i zapłaciła 14,30 ile kosztuje 1kg

joasia kupiła 220gram sera i zapłaciła 14,30 ile kosztuje 1kg
Odpowiedź

Obliczamy z proporcji 220g  =1000g 14.30      x Mnożymy na krzyż 14300=220x x=65 Odp: KG sera kosztuje 65 zł

220 g = 0,22 kg 1 kg - x 0,22 kg - 14,30zł 0,22 x = 1 * 14,30 0,22x = 14,30   | : 0,22 x = 65 zł Odp. Kilogram sera kosztuje 65 zł. Mam nadzieję, że pomogłam! :)

Dodaj swoją odpowiedź