ile Ania zapłaciła za 3,4 kg jabłek ,jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 4,75 zł? zadanie 2 orzełek str 172 matematyka wokoł nas klasa 5

ile Ania zapłaciła za 3,4 kg jabłek ,jeżeli 1 kg jabłek kosztuje 4,75 zł? zadanie 2 orzełek str 172 matematyka wokoł nas klasa 5
Odpowiedź

3,4*4,75=16,15 zł Ania zapłaciła za jabłka 16,15zl

1 kg jabłek = 4,75 zł 4,75 zł * 3 = 14,25 zł 3 kg = 14,25 zł 4,75 zł : 5 = 0,95 zł  0,95 zł + 0,95 zł = 1,90 zł  14,25 zł + 1,90 zł = 16,15 zł  Odp: Ania zapłaciła 16,15 zł za 3,4 kg jabłek 

Dodaj swoją odpowiedź