Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94zł. Ile złotych kosztuje kilogram szynki? proszę o działanie i odpowiedz :Dnaj

Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94zł. Ile złotych kosztuje kilogram szynki? proszę o działanie i odpowiedz :Dnaj
Odpowiedź

0,35 - 9.94 1 - x x = (1*9,94)/0,35 x= 9,94/0,35 = 28,4 zł odp: Kilogram szynki kosztuje 28,4 zł

35:5= 7 9,94:7=1,42 100=20x5 20x1,42=28,40 proste?

Dodaj swoją odpowiedź