Ile kosztuje kilogram produktu ? a 100 g kawy kosztuje 5,35 zł b 10 kg gipsu kosztuje 14,50 zł c 1,5 kg cukierków kosztuje 23,25 zł d 0,25 kg szynki kosztuje 5,64 zł

Ile kosztuje kilogram produktu ? a 100 g kawy kosztuje 5,35 zł b 10 kg gipsu kosztuje 14,50 zł c 1,5 kg cukierków kosztuje 23,25 zł d 0,25 kg szynki kosztuje 5,64 zł
Odpowiedź

a)53,5 b)1,45 c)15,5 d)22,56

a) 1kg=1000g   10*5,35=53,50zł b) 10kg:10=1kg   14,5:10=1,45 c) 1,5kg :3 = 0,5kg  23,25:3=7,75zł  7,75*2=15,50zł d) 0,25*4 = 1kg   5,64*4= 22,56

Dodaj swoją odpowiedź