kilogram parówek kosztuje 12 zł. oblicz, ile kosztuje podana ilość takich parówek. a. 1 dag b. 20 dag c. 78 dag proszę o pomoc tylko bez linków

kilogram parówek kosztuje 12 zł. oblicz, ile kosztuje podana ilość takich parówek. a. 1 dag b. 20 dag c. 78 dag proszę o pomoc tylko bez linków
Odpowiedź

1dag=0,01kg 12zł*0,01=0,12zł 20dag=0,2kg 12zł*0,2kg=2,4zł 78dag=0,78kg 12zł*0,78kg=9,36zł a 0,12 zł b 2,4zł c 9,36zł

Kg=12 zł a) 1dag=12:100= 0.12 zł b) 20dag=12:4= 3 zł c) 78dag=9zł+ 2.60zł= 11.60zł

Dodaj swoją odpowiedź