ILE ANIA ZAPŁACIŁA ZA 3,4 KG JABŁEK , JEŻELI 1KG JABŁEK KOSZTUJE 4,75 ZŁ POPROSZĘ O DZIAŁANIE DAJE NAJ!
ILE ANIA ZAPŁACIŁA ZA 3,4 KG JABŁEK , JEŻELI 1KG JABŁEK KOSZTUJE 4,75 ZŁ
POPROSZĘ O DZIAŁANIE DAJE NAJ!
1 kg --- 4,75 zł 3,4 kg --- x zł x = [latex] frac{3,4kg*4,75zl}{1kg } =3,4*4,75zl=16,15zl[/latex] x = 16,15 zł Odp. Ania za 3,4 kg jabłek zapłaci 16,15 zł.
1kg ---- 4,75 zł 3,4kg ---- x zł x= 3,4kg * 4,75zł = 16,15 zł * = pomnożyć :) Odp: Ania za 3,4kg jabłek zapłaciła 16,15zł