Za 5 3/4 m materiału zapłacono 115zl ile należy zapłacić za 6,5 m tego materiału??? ???????

Za 5 3/4 m materiału zapłacono 115zl ile należy zapłacić za 6,5 m tego materiału??? ???????
Odpowiedź

5 3/4 = 5,75 m 5,75 ➡115 zł To znaczy że za 1 m materiału trzeba zapłacić : 115zł : 5,75 = 20zł Teraz mnożymy: 20 zł * 6,5 = 130 zł Odp. Za 6,5 metra materiału trzeba zapłacić 130 zł. Mam nadzieję, że pomogłam :)

Dodaj swoją odpowiedź