ewa i Olek mieli po tyle samo pieniędzy Ewa kupiła 3 jednakowe zeszyty i Zostało jej 4 zł ale kupił jeden taki zeszyt i zostało mu 20 zł Ile kosztował jeden zeszyt

ewa i Olek mieli po tyle samo pieniędzy Ewa kupiła 3 jednakowe zeszyty i Zostało jej 4 zł ale kupił jeden taki zeszyt i zostało mu 20 zł Ile kosztował jeden zeszyt
Odpowiedź

z= cena jednego zeszytu 3z+ 4= kwota, którą miała ewa z+20= kwota olka te kwoty są sobie równe, czyli 3z+4=z+20 3z-z=20-4 2z=16 z=16:2 z=8zł kosztował zeszyt

x----zeszyt 3x+4---pieniądze Ewy x+20---pieniądze Olka 3x+4=x+20 2x=16/:2 x=8zł---cena 1. zeszytu

Dodaj swoją odpowiedź