Zmieszano cukierki : 3kg po 12.60 zł, 6kg po 15.30 zł, 4kg po 8.10 zł i 2kg po 23.40 zł. Jaka powinna być cena jednego kg takiej mieszanki ? Ps. Daję naj i proszę o odp z działaniem (pod kreską) :)

Zmieszano cukierki : 3kg po 12.60 zł, 6kg po 15.30 zł, 4kg po 8.10 zł i 2kg po 23.40 zł. Jaka powinna być cena jednego kg takiej mieszanki ? Ps. Daję naj i proszę o odp z działaniem (pod kreską) :)
Odpowiedź

ceny trzeba dodać =59,40zł.i to należy podzielić przez 4 =14,85zł.tyle trzeba zapłacić za 1kg mieszanki

3*12,60=37,80 6*15,30=91,80 4*8,10=32,40 2*23,40=46,80 37,80+91,80+32,40+46,80=208,8 208,8/15=13,92

Dodaj swoją odpowiedź