Jaś kupił czekoladę i dwa lizaki.Czekolada jest 6 razy droższa od lizaka .Za wszystko zapłacił 8 zł .Ile kosztowała czekolada a ile lizaki ?

Jaś kupił czekoladę i dwa lizaki.Czekolada jest 6 razy droższa od lizaka .Za wszystko zapłacił 8 zł .Ile kosztowała czekolada a ile lizaki ?
Odpowiedź

Lizak= XCzekolada=6X2X+6X=7X8:8= 1Lizak=1Czekolada=6

Dodaj swoją odpowiedź