PILNE MAM NA JUTRO za 3 kg bananów i 5 kg winogron zapłacono 26 zł. Gdyby kupiono 4 kg bananów i 7 kg winogron zapłacono by 36 zł.podaj ceny 1 kg bananów i winogron z OBLICZENIAMI

PILNE MAM NA JUTRO za 3 kg bananów i 5 kg winogron zapłacono 26 zł. Gdyby kupiono 4 kg bananów i 7 kg winogron zapłacono by 36 zł.podaj ceny 1 kg bananów i winogron z OBLICZENIAMI
Odpowiedź

x ->>> cena kg bananów y ->>> cena kg winogron [latex] left { {{3x+5y=26,|| cdot 7}} atop {4x+7y=36,|| cdot (-5)}} ight. \ left { {{21x+35y=182} atop {-20x-35y=-180}} ight. \ (+)------\ 21x-20x=182-180\ x=2\ 3 cdot 2+5y=26\ 6+5y=26\ 5y=20, ||:5\ y=4\ left { {{x=2} atop {y=4}} ight. [/latex] odp. Kilogram bananów kosztuje 2 zł a kilogram winogron 4 zł.

Dodaj swoją odpowiedź