Piekarz miał 400 zł. Na cukier wydał 3/5 kwoty. Pozostałe pieniądze przeznaczył na mąkę po 2,50 za kilogram. Ile mąk kupił piekarz?

Piekarz miał 400 zł. Na cukier wydał 3/5 kwoty. Pozostałe pieniądze przeznaczył na mąkę po 2,50 za kilogram. Ile mąk kupił piekarz?
Odpowiedź

400 * 3/5 = 240 zł - tyle wydał na cukier 400 - 240= 160 zł - tyle mu zostało 160/2,50 = 64 - tyle mąk kupił piekarz

Dodaj swoją odpowiedź