tata kpił 7 jogurtów a mama 5 takich samych jogurtów tata zapłacił za jogurty o 6 złotych więcej niż mama ile kosztował jeden jogurt

tata kpił 7 jogurtów a mama 5 takich samych jogurtów tata zapłacił za jogurty o 6 złotych więcej niż mama ile kosztował jeden jogurt
Odpowiedź

7 j- o 6zł więcej niż 5 7-5=2 6:2=3 Jeden jogurt kosztuje 3 zł.

Jeden kosztuje 3zł  bo  5-7=2 6zł= 2 jogurty 3zł = 1 jogurt

Dodaj swoją odpowiedź