Michał ma pewne kwotę pieniędzy.Może za nie kupić 2 piłeczki po 6 złkażda i 3 auka po 12 zł Ale same pieniądze starczyłby na 2 rakietido pinponga . Oblicz cenę jednej rakietki

Michał ma pewne kwotę pieniędzy.Może za nie kupić 2 piłeczki po 6 złkażda i 3 auka po 12 zł Ale same pieniądze starczyłby na 2 rakietido pinponga . Oblicz cenę jednej rakietki
Odpowiedź

2*6+3*12=12+36=48 48:2=24 Odp:.Cena jednej rakietki to 24zł.

2 razy 6zł=12zł3 razy 12zł=36zł12zł+36zł=48zł48zł:2=24złOdp:Dwie paletki do pingponga kosztują 48zł, a jedna kosztuje 24zł.

Dodaj swoją odpowiedź