Kilogram orzechów włoskich kosztuje 18,95zł. Ile zapłąciKasia jesli wsypała do torebki orzechy o masie 0.84kg.

Kilogram orzechów włoskich kosztuje 18,95zł. Ile zapłąciKasia jesli wsypała do torebki orzechy o masie 0.84kg.
Odpowiedź

1 kg- 18,95zl0,84 kg- x  , x= 0,84kg * 18,95zl : 1kg= 15,918zl, czyli 15,92zlodp. Kasia za 0,84kg orzechow zaplacila 15,92 zl

1kg-------18,95zł 0,84kg------x 1kg x=18,95zł*0,84kg        /:1kg                    18,95zł*0,84kg x=-----------------------------              1kg x=15 ,92zł  za 0,84 kg orzechow zapłaci 15,92zł

Dodaj swoją odpowiedź