Kilogram orzechów włoskich kosztuje 18,95zł. Ile zapłąciKasia jesli wsypała do torebki orzechy o masie 0.84kg.
Kilogram orzechów włoskich kosztuje 18,95zł. Ile zapłąciKasia jesli wsypała do torebki orzechy o masie 0.84kg.
1 kg- 18,95zl0,84 kg- x , x= 0,84kg * 18,95zl : 1kg= 15,918zl, czyli 15,92zlodp. Kasia za 0,84kg orzechow zaplacila 15,92 zl
1kg-------18,95zł 0,84kg------x 1kg x=18,95zł*0,84kg /:1kg 18,95zł*0,84kg x=----------------------------- 1kg x=15 ,92zł za 0,84 kg orzechow zapłaci 15,92zł