Oblicz ile trzeba zapłacić za ciasta po 18,50 zł za kilogram 0,75 kg fasolki po 8,40 zł za kilogram 0,4 kg mięsa po 16,50 zł za kilogram 0,35 kg sera po 24,80 zł za kilogram Dam naj ;)

Oblicz ile trzeba zapłacić za ciasta po 18,50 zł za kilogram 0,75 kg fasolki po 8,40 zł za kilogram 0,4 kg mięsa po 16,50 zł za kilogram 0,35 kg sera po 24,80 zł za kilogram Dam naj ;)
Odpowiedź

a) 0,20* 18,50= 3,70 zł b) 0,75 * 8,40= 6,30 zł c) 0,4 * 16,50= 6,60 zł d) 0,35 * 24,80= 8,68 zł

a) 1kg----------18,50zł 0,20kg--------x 1kg*x=18,50zł*0,20kg          /:1kg                           18,50zł*0,20kg   x=-----------------------------                   1kg x=3,7 zł         odp musimy z 0,20kg ciasta zapłacic  3,7 zł b) 1kg---------8,40zł 0,75kg-----------x 1kg*x=0,75kg*8,40zł      /:1kg                           0,75kg*8,40zł x= -----------------------------               1kg x=6,30zł odp za 0,75kg fassolki musimy zapłacić  6,30zł c) 1kg--------------------16,50zł 0,4kg--------------------x 1kg*x=0,4kg*16,50zł         /:1kg                    0,4kg*16,50zł x=  ---------------------------                    1kg x=6,6zł  odp za 0,4kg mięs trzeba zapłacić 6,6 zł d) 1kg----------24,80zł 0,35kg---------x 1kg*x=0,35kg*24,80zł          /:1kg                    0,35kg+24,80zł x=  ---------------------------------                       1kg x=8,68zł odp: za 0,35 kg sera musimy zapłacić  8,68 zł

Dodaj swoją odpowiedź