a) 0,20* 18,50= 3,70 zł b) 0,75 * 8,40= 6,30 zł c) 0,4 * 16,50= 6,60 zł d) 0,35 * 24,80= 8,68 zł
a) 1kg----------18,50zł 0,20kg--------x 1kg*x=18,50zł*0,20kg /:1kg 18,50zł*0,20kg x=----------------------------- 1kg x=3,7 zł odp musimy z 0,20kg ciasta zapłacic 3,7 zł b) 1kg---------8,40zł 0,75kg-----------x 1kg*x=0,75kg*8,40zł /:1kg 0,75kg*8,40zł x= ----------------------------- 1kg x=6,30zł odp za 0,75kg fassolki musimy zapłacić 6,30zł c) 1kg--------------------16,50zł 0,4kg--------------------x 1kg*x=0,4kg*16,50zł /:1kg 0,4kg*16,50zł x= --------------------------- 1kg x=6,6zł odp za 0,4kg mięs trzeba zapłacić 6,6 zł d) 1kg----------24,80zł 0,35kg---------x 1kg*x=0,35kg*24,80zł /:1kg 0,35kg+24,80zł x= --------------------------------- 1kg x=8,68zł odp: za 0,35 kg sera musimy zapłacić 8,68 zł