1/2 kilograma wędliny kosztuje 8.40zł. Ile trzeba zapłacić za 1/3 kg tej wędliny? proszę jeszcze o obliczenia

1/2 kilograma wędliny kosztuje 8.40zł. Ile trzeba zapłacić za 1/3 kg tej wędliny? proszę jeszcze o obliczenia
Odpowiedź

1/2 kilograma wędliny kosztuje 8.40zł. Ile trzeba zapłacić za 1/3 kg tej wędliny? ½= 8,40 zl. jedna cała= 8,40 zl. •2= 16,80 zl. 16,80 zl.•¹/₃= 5,60 zl. Odp: Za ¹/₃ kg. tej wędliny należy zapłacić 5,60 zl.

1/2 kg - 8.40 zł  1 kg - 8.40 * 2 = 16,80 zł  16,80 * 1/3 = 5,6 zł 

Dodaj swoją odpowiedź