Pan Krzysztof kupił 50kg cementu w cenie 520zł za tonę.Ile zapłacił?

Pan Krzysztof kupił 50kg cementu w cenie 520zł za tonę.Ile zapłacił?
Odpowiedź

520 zł za tonę tona=1000kg 520/1000=0,52 zł za jeden kilogram 0,52*50=26zł

1 tona ------------- > 1000 kg  50 kg     ------ x zł 1000 kg ------ 520 zł x = 520 * 50 / 1000  x = 26000 / 1000 x = 26  Odp. Pan Krzysztof zapłacił 26 zł .

Dodaj swoją odpowiedź