Maliny 4zł/100g Winogrona 7zł/kg Ananasy 12zł/sztuka Kiwi 3zł/sztuka Śliwki 4zł/kg Jabłka 2,50zł/kg a) Pani Ania kupiła x kilogramów jabłek i 2 ananasy. Zapłaciła 45zł

Maliny 4zł/100g Winogrona 7zł/kg Ananasy 12zł/sztuka Kiwi 3zł/sztuka Śliwki 4zł/kg Jabłka 2,50zł/kg a) Pani Ania kupiła x kilogramów jabłek i 2 ananasy. Zapłaciła 45zł
Odpowiedź

12×2=24 45-24=21 21÷2,5=210÷25=8,4 kg  jabłka=8,4 kg 

pani ania kupiła 8 kg jablek

Dodaj swoją odpowiedź