jeżeli kilogram cukierków kosztuje 20,40zł to ile kosztuje 33dag

jeżeli kilogram cukierków kosztuje 20,40zł to ile kosztuje 33dag
Odpowiedź

1kg to 100 dag, 20,40 - 100dag x - 33dag x=20,40*33/100=ok. 6,73 zl

Po prostu 33 dag to 1/3 kilograma. Czyli 20,40 : 3 = [ mniej wiecej ] 6,8 zl

Dodaj swoją odpowiedź