kilogram wini kosztuje 3,20 zl.ile trzeba zaplacic za 2 kg 15 dag wisni? zapisz wszystkie obliczenia. jagby ktos mugl to mi wijasnic jak sie liczy tak bo jagby bylo czy samo 2 kg to wiedzia jak to obliczyc

kilogram wini kosztuje 3,20 zl.ile trzeba zaplacic za 2 kg 15 dag wisni? zapisz wszystkie obliczenia. jagby ktos mugl to mi wijasnic jak sie liczy tak bo jagby bylo czy samo 2 kg to wiedzia jak to obliczyc
Odpowiedź

2.15*3.20=6.88 liczysz ilość przez cenę za kg

1k - 3,20           ----> Proporcje  2k 15 dag - x      1*x = 3,2 * 2,15 x= 6,88 (zł)  Odp.: Za 2kg 15 dag wiśni trzeba zapłacić 6 złotych 88 groszy.

Dodaj swoją odpowiedź