Monika kupiła w sklepie ,,Wit" 0,5 kg pomidorów. Ile pomidorów mogłaby kupić za te same pieniądze w sklepie ,,Osiedlowym" Dane 4,50 sklep osiedlowy za 1 kg pomidorów 5,40 sklep Wit za 1 kg pomidorów Prosiłbym o rozpisanie tego i o szybką odpowiedź

Monika kupiła w sklepie ,,Wit" 0,5 kg pomidorów. Ile pomidorów mogłaby kupić za te same pieniądze w sklepie ,,Osiedlowym" Dane 4,50 sklep osiedlowy za 1 kg pomidorów 5,40 sklep Wit za 1 kg pomidorów Prosiłbym o rozpisanie tego i o szybką odpowiedź
Odpowiedź

0,5 kg -> 5,40 zł / 2 = 2,70 zł ( tyle kosztowało pół kilograma pomidorów w sklepie "Wit" ). 4,50 zł -> 1 kg 2,70 zł -> x kg x = 2,70 zł / 4,50 zł = 0,6 kg.

Dodaj swoją odpowiedź