Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogran?
Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł.
Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogran?
1 kg = 100 dag 100 dag - 7,85 zł 45 dag - x zł x = 3,5325 ≈ 3,53 zł Odp. Za 45 dag trzeba zapłacić 3,53 zł.