Za 15 dag szynki mama zapłaciła 10,92 zł - Ile kosztuje 1 kg tej szynki ? Proszę o odpowiedź !!!

Za 15 dag szynki mama zapłaciła 10,92 zł - Ile kosztuje 1 kg tej szynki ? Proszę o odpowiedź !!!
Odpowiedź

x- cena szynki za 1 kg 15 dag= 0,15 kg 0,15 kg  - 10,92 zł 1 kg - x zł 0,15 kg * x zł = 10,92 zł * 1 kg 0,15x = 10,92  /0,15 x=72,8 zł

Dodaj swoją odpowiedź