sanki kosztuja 62zł jabuszko10zł a łyzwy 80zł ile pieniendzy ma janek , jezeli obliczy ze mógby sobie kupic tesprzenty zimowe , gdyby były o połowe tansze

sanki kosztuja 62zł jabuszko10zł a łyzwy 80zł ile pieniendzy ma janek , jezeli obliczy ze mógby sobie kupic tesprzenty zimowe , gdyby były o połowe tansze
Odpowiedź

janek musi mieć 76 zł

Sanki: 62zł  : 2 = 32zł Jabuszko: 10zł : 2 = 5zł Łyżwy: 80zł : 2 = 40zł razem: 32zł+5zł+40zł= 77zł lub 62zł+10zł+82zł= 154zł 154zł : 2= 77zł Odp.: Janek ma 77zł

Dodaj swoją odpowiedź