oblicz i rozwiąż tata szymka zapłacił za 3 takie same worki ziemi ogrodowej 27zl ile złoty kosztowal jeden worek? Tata zapłacił trzema jednakowymi bankonotami i otrzymał resztę w trzech jednakowymi monetach .Jakie to banknoty i monety.

oblicz i rozwiąż tata szymka zapłacił za 3 takie same worki ziemi ogrodowej 27zl ile złoty kosztowal jeden worek? Tata zapłacił trzema jednakowymi bankonotami i otrzymał resztę w trzech jednakowymi monetach .Jakie to banknoty i monety.
Odpowiedź

3 worki ziemi = 27 zł 1 worek = [latex]frac{27zl}{3}=9zl[/latex] 3 banknoty = [latex]3cdot10zl=30[/latex] reszta = 30-27=3 3 jednakowe monety = [latex]frac{3zl}{3}=1zl[/latex]

27÷3=9zł-tyle kosztował 1 worek ziemi 3×10zł=30zł-zapłacił banknotami 10 złotowymi 30zł-27zł=3zł 3zł÷3=1zł-resztę otrzymał w 1 złotowych monetach

Dodaj swoją odpowiedź