Trzy jednakowe piłki i skakania kosztowały 17 zł. Ile kosztowała piłka jeśli skakania kosztowała 5zł
Trzy jednakowe piłki i skakania kosztowały 17 zł. Ile kosztowała piłka jeśli skakania kosztowała 5zł
17-5=12. 12/3=4 piłka kosztuje 4 złote
piłki-? skakanka-5zł 3 piłki- 17 zł - 5 zł = 12 zł 1 piłka 12 zł : 3 = 4 zł piłka kosztowała 4 zł