za 4 kg pomarańczy i 2 kg cytryn zapłacono 30zł, 1 kg pomarańczy kosztuje 4zł.ile kosztuje kilogram cytryn, jeżeli kasjerka z 30zł wydała 2zł

za 4 kg pomarańczy i 2 kg cytryn zapłacono 30zł, 1 kg pomarańczy kosztuje 4zł.ile kosztuje kilogram cytryn, jeżeli kasjerka z 30zł wydała 2zł
Odpowiedź

4 zł - kg pomarańczy y zł - kg cytryn 30-2= 28 zł- tyle kosztowały razem 4kg * 4zł+ 2y= 28 zł  16zł+ 2y = 28 zł /- 16 zł 2y= 12 zł / :2 y= 6 zł  Odp. Kg cytryn kosztuje 6zł. mam nadzieje, że pomogłam ;)

Dodaj swoją odpowiedź