Pan Jerzy wybiera się w podróż samochodem .Obliczył ,że będzie musiał przejechać 350 km .Jego samochód spala 7,5 litra benzyny na 100 km .Oblicz ile pieniędzy wyda pan Jerzy na benzynę jeśli 1 litr benzyny kosztuje 4,20 złotych.

Pan Jerzy wybiera się w podróż samochodem .Obliczył ,że będzie musiał przejechać 350 km .Jego samochód spala 7,5 litra benzyny na 100 km .Oblicz ile pieniędzy wyda pan Jerzy na benzynę jeśli 1 litr benzyny kosztuje 4,20 złotych.
Odpowiedź

samochód zużywa:  na 100 km  -  7,5 litra benzyny                                na 350 km :    350 : 100 = 3,5                                                      3,5 · 7,5 litra= 26,25 litra koszt paliwa = 26,25 · 4,20 zł = 110,25 zł

Dodaj swoją odpowiedź