Michał ma pewną kwote pieniędzy.Może za nie kupić 2 piłeczki po 6zł każda i po3 autka po 12zł.Ale te same pieniądze starczyłyby na 2 rakietki do ping-ponga.Oblicz cenę jednej rakietki?

Michał ma pewną kwote pieniędzy.Może za nie kupić 2 piłeczki po 6zł każda i po3 autka po 12zł.Ale te same pieniądze starczyłyby na 2 rakietki do ping-ponga.Oblicz cenę jednej rakietki?
Odpowiedź

Cena piłeczek-12 zł              12+36+48=96 zł Cena autka- 36 zł Cena rakietek-? Rakietki: 12+36=48 zł Cena 2 rakietek- 48 zł Odp:Michał ma 96 zł.

Dodaj swoją odpowiedź