iza i jarek zrobili zakupy w tym samym sklepie za 20 dag twarogu i 10 dag szynki iza zapłaciła 4,96 a za 30 dag twarogu i 10 dag szyni jarek zapłacił 6,16 ile kosztował kigogram twarogu a ile kilogram szynki

iza i jarek zrobili zakupy w tym samym sklepie za 20 dag twarogu i 10 dag szynki iza zapłaciła 4,96 a za 30 dag twarogu i 10 dag szyni jarek zapłacił 6,16 ile kosztował kigogram twarogu a ile kilogram szynki
Odpowiedź

Jarek kupił 10dag twarogu więcej od Izy. Najpierw musimy obliczyć ile kosztuje 10dag twarogu: 6,16zł-4,96zł=1,20zł. 10dag twarogu kosztuje 1,20zł. 1kg twarogu=1,20zł•10=12zł. 1 kg twarogu kosztuje 12zł. Teraz pozostaje nam jeszcze szynka: 10dag szynki=4,96zł-20dag twarogu. 10dag szynki=4,96zł-10dag twarogu•2, 10dag szynki=4,96zł-1,20zł•2, 10dag szynki=4,96zł-2,40zł, 10dag szynki=2,56zł. 1kg szynki=10dag szynki•10, 1kg szynki=2,56zł•10, 1kg szynki=25,60zł. Odpowiedź: Kilogram twarogu kosztował 12 złotych a kilogram szynki - 25,60zł. Mam nadzieję że pomogłem i liczę na naj ;) Pozdrawiam, obyq :)

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za i jarek zrobili zakupy w tym samym sklepie za 20 dag twarogu i 10 dag szynki iza zapłaciła 4,96 a za 30 dag twarogu i 10 dag szyni jarek zapłacił 6,16 ile kosztował kigogram twarogu a ile kilogram szynki

za i jarek zrobili zakupy w tym samym sklepie za 20 dag twarogu i 10 dag szynki iza zapłaciła 4,96 a za 30 dag twarogu i 10 dag szyni jarek zapłacił 6,16 ile kosztował kigogram twarogu a ile kilogram szynki...