Za 1 kg owoców zakupiono 5 zł . Ile trzeba zapłacić za 2 kg tych owoców po obniżce ceny 20%.
Za 1 kg owoców zakupiono 5 zł . Ile trzeba zapłacić za 2 kg tych owoców po obniżce ceny 20%.
5*1/5=1 5-1=4 4*2=8 Trzeba zapłacić 8 zł.
5:10 = 0.2 0.2x2 =0.4 5-0.4= 4.6 5+4.6= 96 zł