Za 7 dag sera trzeba zapłacić 3,92 zł.Ile kosztuje 1 kg proszę nie skomplikowanie z danymi bo mam 12 lat i chodzę do 5 klasy

Za 7 dag sera trzeba zapłacić 3,92 zł.Ile kosztuje 1 kg proszę nie skomplikowanie z danymi bo mam 12 lat i chodzę do 5 klasy
Odpowiedź

7dag=0.07kg x-cena sera  za kilogram  skoro za 0.07kg sera zapłacimy 3,92 to: 0.07kg-----3,92zł 1kg----x zł Mnożymy na krzyż 0.07x=3.92 zł / :0.07 x=56 Odp:Za 1kg tego sera zapłacimy 56zł Mam nadzieję,że rozumiesz i pomogłam ;)

7dag za 3,92zł 7dag:7=1dag 3,92:7=0,56zł 1dag za 0,56zł 1dag*100=100dag=1kg 0,56*100=56zł ODP.: 1kg sera kosztuje 56zł *oznacza razy      Mam nadzieję, że pomogłam ;)

Dodaj swoją odpowiedź